Ubezpieczenie komunikacyjne – jak je wybrać?

Ubezpieczenie komunikacyjne – jak je wybrać?

Odpowiedzialność cywilna

Oferta ubezpieczeniowa jest bardzo szeroka. Oferty na przykład ubezpieczyciela Link4 (https://superpolisa.pl/partner/link4/) są zachęcające. Jednak nie wiemy, która okaże się dla nas możliwie najlepsza? Na sam początek zastanówmy się, które ubezpieczenie jest nam w ogóle potrzebne? Z czego korzystamy? Co się nie opłaca? Na rynku mamy wiele opcji dodatkowych do ubezpieczenia obowiązkowego OC. Sprawdźmy, co możemy kupić i co jest adekwatne najbardziej do naszych potrzeb?

Gdy kupujemy OC nie musimy w ogóle sprawdzać warunków ubezpieczenia. W każdym towarzystwie sam zakres ochrony pojazdu jest identyczny. Gwarancyjne sumy reguluje ustawa. Możemy zatem pozwolić sobie na postawienie na ofertę najtańszą na rynku.

Autocasco

Autocasco, a więc AC to już ubezpieczenie dobrowolne. Polisa chroni od samych uszkodzeń samochodu spowodowanych zarówno dla nas, jak i także wynikających bezpośrednio z losowych zdarzeń, a do tego kradzieży. W przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, kupując AC powinniśmy sprawdzić ofertę, która jest przygotowana przez ubezpieczyciela. Autocasco zawiera cały szereg klauzul, które po szkodzi ewentualnej mogą mieć spore znaczenie przy wypłacie samego odszkodowania. Przy zakupie ubezpieczenia warto na przykład sprawdzić czy: zniesiona została amortyzacja części, wprowadzono własne udziały przy szkodzie, suma ubezpieczenia jest stała czy też ubezpieczyciel pomniejsza sumę ubezpieczenia po samej wypłacie odszkodowania.

Wszelkie czynniki powyższe mają na pewno znaczenie przy ustalania składni AC. Z reguły wygląda to tak, że im zakres jest “bogatszy”, tym polisa jest droższa. Warto zatem w pełni świadomie wybrać dla siebie możliwie najlepszą ochronę.

Assistance

Assistance także należy do dobrowolnych ubezpieczeń. Zakup polisy jest bardzo dobrą opcją dla wszystkich, którzy nie chcą po awarii czy też po kolizji samochodu poszukać holownika na swoją własną rękę oraz pokrywać jednocześnie jego kosztów. Dzięki ochronie Assistance, ubezpieczyciel nam odholuje pojazd, postara się go naprawić na miejscu, a razie jakiejkolwiek potrzeby zorganizuje zastępczy zastępczy pojazd.

Wybierając dla siebie produkt należy sprawdzić, jakie konkretnie usługi oferuje nam towarzystwo w ramach ubezpieczenia. Możemy na przykład się zastanowić, jaka konkretnie odległość holowania może nam być potrzebna. Wystarczy, że odpowiemy sobie na pytanie czy dużo jeździmy po całym kraju, a może jedynie lokalnie? Odpowiedzmy szczerze.

Copyright © 2021